Print

သတင်းမီဒီယာကောင်စီ၀င်ရွေးချယ်တင်မြှောက်ပွဲအတွက် ကိုယ်စားလှယ်လောင်းများစာရင်း

 

၁။ (က)    သတင်းမီဒီယာသမားများ

(၁) MJA, MJU, MJN, BNI , MWJS, MBA, MPC တို့မှ အဆိုပြုသည့် ကိုယ်စားလှယ်များ
    MPC    -    ဦးအုန်းကြိုင်(ဟံသာဝတီဦးအုန်းကြိုင်)
    MJA    -    ဦးကိုကို
    MJU    -    ဒေါ်သင်းသင်းသာ
    MJN    -    ဒေါ်ဝေမာသိမ့်
    BNI    -    ဦးခိုင်မြတ်ကျော်
   MBA    -    ဦးခင်မောင်ဌေး
   MWJS    -    ဒေါ်သူဇာ

(၂) သတင်းမီဒီယာအဖွဲ့အစည်းများမှ ကိုယ်စားလှယ်လောင်းများ (၅) ဦး ရွေးချယ်ရန်။   

MJA    -    ဦးကျော်စွာမင်း
             -    ဦးမြတ်ခိုင်
             -    ဒေါ်အိအိတင်
    MJU   -    ဦးချစ်ဝင်းမောင်
    MJN   -    ဦးမြင့်ကျော်
             -    ဦးဇော်ထိုက် (ဇော်ထိုက်လင်းဦး)

    BNI    -    ဦးဇင်လင်း (ဦးဌေးအောင်)
    SMJN    -    ဦးမျိုးအောင်
    PCMJ    -    ဒေါ်လှလှဝင်း


(၃) တစ်ဦးချင်းကိုယ်စားလှယ်လောင်းများမှ (၃) ဦးရွေးချယ်ရန်။ 
၁။    ဦးကြည်မင်း (ထက်တိုင်းကျော်)
၂။    ဦးဌေးအောင် (ခ) စိုင်းသာအောင်
၃။    ဦးမျိုးသာထက်
၄။    ဦးအောင်သိန်းဝင်း (မောင်ခိုင်ခန့်)
၅။    ဒေါက်တာတင်ထွန်း (သထုံတင်ထွန်း)
၆။    ဦးတင်မောင်အေး
၇။    ဦးကျော်မင်းဆွေ
၈။    ဦးဇေယျာလှိုင်
၉။    ဦးလှိုင်းသစ်ဇင်ဝေ (ခ) သာလွန်ဇောင်းထက်
၁၀။    ဒေါက်တာဇော်သန်း
၁၁။    ဦးကျော်ကျော် (ဒါရိုက်တာမောင်ယဉ်ကျော်)
၁၂။    ဦးဖြိုးသီဟချို
၁၃။    ဦးထက်ခေါင်လင်း
၁၄။    ဒေါက်တာတင်ထွန်းဦး
၁၅။    မသဲကို (ခ) သဲနှင်းအေး
၁၆။    ဒေါ်တူးတူးသာ
၁၇။    ဦးမြင့်သိန်း (ဒလမြင့်သိန်း)
၁၈။    ဦးအောင်စိုး
၁၉။    ဦးရဲဝင်းဆောင်
၂၀။    ဦးစိုးသော်တာ
၂၁။    ဒေါ်တင်ဇာအောင်
၂၂။    ဦးသက်နိုင်ထွန်း (သစ္စာပိုင်စိုး)

(ခ)    သတင်းအေဂျင်စီများမှ ကိုယ်စားလှယ် (၁) ဦးရွေးချယ်ရန်။
  ဦးပိုင်စိုးဦး (ဂျေပိုင်) (Myanmar Pressphoto Agency)

(ဂ)    မြန်မာနိုင်ငံပုံနှိပ်နှင့် ထုတ်ဝေသူများ အသင်း မှ (၁) ဦးရွေးချယ်ရန်။
            ဦးမင်းဟန်

(ဃ)    မြန်မာနိုင်ငံ စာပေထုတ်ဝေသူများနှင့် ဖြန့်ချိသူများ အသင်း မှ (၁) ဦးရွေးချယ်ရန်။
         ဦးသိမ်းစိုး၊ သိမ်းစိုး (သီဟရတနာ)

(င)    စာရေးဆရာအဖွဲ့အစည်းများမှ ကိုယ်စားလှယ် (၂) ဦးရွေးချယ်ရန်။
          ဦးဇေယျ (သားကြီးမောင်ဇေယျ)
          ဦးမောင်မောင်ဦး(ခ)ဟိန်းလတ်
          ဒေါက်တာတင်အောင်ရွှေ(သုတေသီ)
          ဦးညွန့်တင် (မောင်ငြိမ်းသူ-ကြို့ပင်ကောက်)
         ဦးမြတ်စိုး(မြတ်စိုး/လှိုင်)

(စ)    ကဗျာဆရာအဖွဲ့အစည်းများ ကိုယ်စားလှယ် (၁) ဦး  ရွေးချယ်ရန်။
    ----------------

(ဆ)    ကာတွန်း ရုပ်ပြဆရာ အဖွဲ့အစည်းများမှ ကိုယ်စားလှယ် (၁) ဦးရွေးချယ်ရန်။
            ဦးစောသာထူး (မောင်မောင်ဖောင်တိန်)

(၂)    လူမှုရေး၊ စီးပွားရေး၊ စာပေယဉ်ကျေးမှု၊ ဥပဒေရေးရာ၊ သိပ္ပံနှင့်နည်းပညာဆိုင်ရာ အသိပညာရှင်၊ အတတ်ပညာရှင်များ ပါဝင်သည့် လူထုအဖွဲ့အစည်းများက ရွေးချယ် အဆိုပြုသည့် ကိုယ်စားလှယ်လောင်း အမည်စာရင်း (၅) ဦးရွေးချယ်ရန်။
          ဒေါက်တာတင်လှိုင်(ဘိုးလှိုင်)
           ဒေါက်တာမျိုးသန့်တင်
           ပါမောက္ခဒေါက်တာမြင့်မောင်မောင်
           ဦးကျော်ဇေယျ
          ဦးသွင်လင်းအောင်

(၃)    နိုင်ငံတော်သမ္မတက အဆိုပြုသည့် ကိုယ်စားလှယ်                      (၁) ဦး

(၄)    ပြည်သူ့လွှတ်တော်ဥက္ကဋ္ဌက အဆိုပြုသည့် ကိုယ်စားလှယ်            (၁) ဦး

(၅)    အမျိုးသားလွှတ်တော် ဥက္ကဋ္ဌက အဆိုပြုသည့် ကိုယ်စားလှယ်         (၁) ဦး